Mesajı Okuyun
Old 05-02-2010, 13:01   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmada Ziynet ve Tahsil Sorunu

Merhaba,

Kocamla çekişmeli boşanma davasında dördüncü celsemiz dün görüldü. Benim sorunum şu; eşimin ailesi düğünde takılan 70 bin lira değerindeki altın ve ziynet eşyalarına düğünden sonra el koydu. Eşimin babası; borçları olduğunu bunlarla borçlarını kapatacağını, memuriyetten emekli olduktan sonra alacağı tazminatı bana vereceğine söz verdi.
Mahkemede ise altınları aldıklarını kabul ettiler. Kocamın
babası mahkemede şahitlik yaparken "dünürümün haberi olarak altınları aldık, ev için harcadık" dedi. Ancak evdeki bütün eşyalar düğünden bir ay önce alınmıştı ve ortada eşime ait herhangi bir borç yoktu. Yani yalan söylediler.

Şimdi davamız devam etmekte. Avukatımla bir konuyu çözemiyoruz. Avukatım eşimin ailesine bu ziynetlerle ilgili dava açılması gerektiğini söylüyor. Ancak bu ancak boşanma davası bittikten sonra olabilirmiş önceden açarsak kabul edilmezmiş.
Şu anda eşime dava açabiliyormuşum, ama eşim de evliyken aldığı evi babasının üzerine yapmıştı ve dava sürerken arabasını sattı, yeni arabasını babasının üzerine yaptı ve kendine ait muayahaneyi kapattı. Yani üstüne birşey gözükmüyor.
Bu durumda ondan alamayız diyor.
Sizce ne yapmam gerekiyor. İki senedir işsizim ve iş bulamadığım için birikmişim bitti.
Eşim sadece kızıma nafaka veriyor bana tedbir nafakası verilmesi red edildi. Sadece alacağım altınlarla geçinip hayatıma devam edebilirim
Teşekkür ederim