Mesajı Okuyun
Old 15-02-2007, 12:31   #15
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Tam 2 saatlik kabus:(

Üniversiteyi kazandığımda babamlar beni uçağa bindirdi ve Ankaraya yolladı.Orda rahmetli eniştem(halamın eşi) beni karşıladı.Bir hafta onlarda misafir oldum ve sonun da kızılayda bir kredi yurtlar kurumuna ait bir yurda terkedildimİçeri girdiğimde 8 kişilik bir oda 4 adet ranza vardı.Yatakların her biri savaş meyanı gibiydi.Bir yatağın üstünde şampuan ayakkabı boyası pijama kot kazak vs. hertür materyal bulmak mümkündüOdanın kçşesinde küçük birnmasa önünde bir sandalye vardı.Oraya oturdum.Masanın üstü iğrençti.Kurumuş yemek artıkları vs.O sırada odacı içeri girdi.Akşam 5 te nevresim takımını alabilirsin dedi.Neeeee dedim kendiminkileri kullanacağım ben yatamam burdakilerde dedim.Ve hüngür hüngür ağlamaya başladım.Ben burda nasıl yaşayacaktım.Yıllarca rahat odamda hertürlü konfor içinde büyümüş ben 8 kişilik bir odada pislik içinde yaşayamazdım.(tabi bu yurdun değil orada yaşayan kızların sorunu idi)Bir hırsla babamı aradım.Konuşma aynen şu idi:
-Siz beni sevmiyorsunuz.Nasıl beni buraya bırakıp atabilirsiniz.Ben burda yaşamam,ölürüm.Derhal beni burdan alırım.Boğuluyorum deyip bağıra bağıra ağlamaya başladım.' saat sonra babam ve annem Ankarada ydılar.Gelip beni yurttan aldılar bende valizlerimi toplayıp okumuyorum tekrar sınava gireceğim dedim.Ertesi gün özel yurt aramaya başladık.Ama babam sağolsun yok onun sahibi genç erkek yok kız erkek karışık güvenli değil diye 1 hafta yurt yurt gezdirdi bizi.O zamanlar bizim okulun yurdu da yoktu.Sonunda kızılayda bir özel yurda yerleştim.İki kişilik odada bir arkadaşla kalmaya başladım.Oda ikinci öğretimde okuduğundan odada hep yalnızdım.Bu seferde rahatlık battı sanırımYalnızım korkuyorum gibi bahanelerle zırt pırt Trabzona gidip ağlıyordum.En sonunda bir akşam dayanamayıp topladım eşyaları uçağa atlayıp Trabzona döndüm.Ben geldim okumayacağım.Ya siz Ankara taşının yada tekrar sınava girip KTÜ yü kazanayım dedim.Annem sabah eşyalarımı açmadan ilk uçakla babamla beni ankara gönderdi.Güzel ve nezih bir yerde ev tuttular da ben sonunda okumaya ve Ankarada yaşamaya karar verdim.

Yurtta kalsaydım ya bitlenir ya da delirirdim)