Mesajı Okuyun
Old 11-12-2006, 18:38   #118
av.abd

Varsayılan ...

Sn Veysel,
goruslerinize katılıyorum. ama insanların size gosterdigi tepkiden etkilenmiş olmanızı yadırgıyorum. en baslarda dediğiniz gibi kendi dusuncelerinizi rahatlıkla belirtebilmelidir. degerli uyelerin tahammul edebilmeleri, saygı sınırını aşmamaları gerekmekte. ben açıkçası size haksızlık yapıldığını duşundugum halde siz tepkilerden sanki bir adım geri atmak ihtiyacı hissetmişsiniz. burada kimse erkek yapar kardesim demiyor. kadınların ve çocukların istismar edilmesinden herkes rahatsızlık duyuyor. gereksiz polemiklere suruklemeye ihtiyac yok. bekaret konusunda bakire olmayan birini eş olarak kabul eden bir erkekle etmeyen bir erkeği toplumdaki kalıplara uyuldu yada uyulmadı diye yuhalamak kimsenin haddine değil. ister hukuk sisteminde ister yaradılış inancında, oteki dunyadaki mahkemede zaten yargı mercii belli. insanları yargılamayın. ama özgürlük adına insanın insan olmasından kaynaklanan sıfatlarını yitirmelerini savunmayın. ( genel ) ahlak kuralları özgürlük adına sınırsızlık gibi toplumları çökertebilecek bir hastalığa kurban edilmeyecek kadar değerlidir. saygılarımla.