Mesajı Okuyun
Old 23-06-2008, 12:35   #6
duyurucu1

Varsayılan belki birileri uyanır

Alıntı:
Yazan Av.Barış
Alıntı:
Hükümetin bunca gereksiz gündem maddesi arasından bizim için sembolik fakat önemli bir meseleyi gündeme alıp çeşitli zorluklar sonunda kanunu çıkardığını ve CHP'nin bunu A.Y mahkemesine iptal için başvurmadığını varsayarak kanunun yasalaştığını varsayalım
1-Yer düzenlemesini yapacak adamlar bu düzenlemeyi yaparken savcılar tarafından nasıl tepki ile karşılanacak ve bunlardan kaçı tutuklanacaktır?
2-Bu kanunu uygulayacak kaç adliye var?

Açıkça bu soruların cevaplarını merak ediyorum.
Kabul etmek gerekyor bizim hukuk sistemimizde hakim-savcı eşitliği sanık-müdafii eşitliği vardır.Kim ne derse desin.
Alıntı:
Bu tabuyu yıkmak daha uzunca bir süre gerektirmektedir
.

Sevgili Barış,

Ben kanunları filan bir tarafa bıraktım.En basit bir mesele ile uğraşıyorum.Mahkemelerin iç işleyiş mekanizmaları nasıl olacak?Nasıl belirgin olacak?Uymayanlara karşı ne yapılacak?Somut olarak.Disiplin mi?Ne yapılacak?Muğlak bir şey kalmasın istiyorum.Onun için en basit miş gibi görünen esasında geleneksel bir düşünceye karşı en zayıf olduğu yerden vuruyorum.Ve de vurmaya devam edeceğim.Belli mi olur belki birileri "ah ne vuruyonuz !"diye tepki gösterir.de uyanmaya başlar.

Selam ve sevgiyle kal.

Not:Bu ayağa kalkma meslesindeki Adalet Bakanlığının yayımladığı genelgeler nerde bulunur?hele bir de genelgeyi ve idari evrakları okuyalım.Onlar ne diyor.Varsa yapıştır.