Mesajı Okuyun
Old 29-04-2023, 21:11   #1
Konuk

Varsayılan Kişisel ilişki saatleri değişir mi ?

Ocak ayında ilk uzaklaştırma kararı için başvurmuşdum, eşim bana ve çocuklarına şiddet uyguladığı için bu kararda geçici velayet bana verildi .eşimde ayda iki defa refakatçi eşliğinde 4 saat görüşme hakkı verildi daha sonra şubat ayında boşanma davasını açtım. Çocuklarımın yanında refakatçi olacak kimsemin olmadığını boşanma davasının açıldığı mahkemeye talep dilekçesi verdim. Hakim adli destekden bir uzman ile ayda 2 defa 2 şer saat diye karar vermiş.
Ben sadece adli destek biriminden bir kişiyle görüşmesi talebim vardı, hakim neden görüşme saatini 2 saate düşürmüş olabilir,
Şimdi ön duruşmamız Temmuz ayında , hakim ön duruşmada bu vermiş olduğu kişisel ilişki kararını değiştirebilir mi, uzaklaştırma kararından dolayımı 2 saat görüşme verilmiş olabilir.
-Babayla her görüşmede çocukların yanlarındaki uzman rapor tutup imza attırıyor bana, bu raporlar daha sonra hakim bakmak istermi, bu raporların velayete yada çocuklarla görüşme gün ve saatlerinde değişiklik yapmasına sebep olurmu ? ( Bir kişisel ilişki gününde çocuklarımın yanındaki uzman çocuklarım babasıyla görüşmek istemedikleri için çok ısrar etmiş çok sıkıştırmış, uzun uzun konuşmalar yapmış, benim 9 yaşındaki oğlum zorla bir şey yapacak çocuk değildir eğer kendisi birşeyi yapmak isterse yapan bir çocuktur, babası hediye almış oğlumda hediyeyi almak istemediğini söylemiş neden hediyeyi almıyorsun bu nezaket kurallarına uygun değil almak gerekir hediyeyi açman gerekiyor gibi gibi uzun uzun konuşmalar sonunda oğlumda babasına bayağa tepkiler vermiş, evde konuşulan konuşmalardan yada telefonla konuştuğum kişilerden duyduklarını da eklemiş, çocukların yanında konuşmamaya özen gösteriyoruz ama çocuklar bir şekilde dinlemişler. Çocuklarım yıllarca babalarından gördükleri şiddetden dolayı korkak, kendilerini ifade edemeyerek büyüdüler o gün çocuklarım ilk kez babalarına korkmadan konuşmuşlar yanlarında uzman olmasaydı babalarından dayak yeme korkularından bu konuşmalarını da yapamazlardı . Uzman bu olayda beni suçladı , dedim ki bu çocuk 9 sene babasıyla birlikteydi babasını çok seviyordu da bu sevgiyi ben 3 ayda mı yok ettim, burda ben yokum babasını seven çocuk direk babasına sarılıp kucağına oturmaz mı, onunla sohbet etmez mi dediğimde uzman ısrarla bu çocukları siz bu hale getirmişsiniz ben bu şekilde rapor yazacam dedi.)
Ön duruşmadan önce uzaklaştırma kararıda bitmiş olacak , uzaklaştırma kararını tekrar alamazsak hakim kişisel ilişki gün ve saatlerini değiştirir mi?
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun, işiniz gücünüz rast gelsin.