Mesajı Okuyun
Old 01-02-2004, 15:46   #7
Merhaba

Varsayılan Muhteşem !!!

Sayın bay ya da bayan Çaba,

Başlığı bu şekilde koydum, çünkü üyelik bilgilerinizden cinsiyetinizi tesbit etmem mümkün olmadı. Aslında ne olduğunuz hiç te önemli değil, önemli olan muhteşem düşünceleriniz.

Konuya getirdiğiniz ve ne benim ne de diğer üyelerin şimdiye dek farkında olmadıkları farklı bakış açısı nedeniyle lütfen kutlamalarımı kabul buyurun.

Alıntı: "Hastalığın bulaştığı belirtilen 1335 kişinin cinsiyeti erkek te olsa insan hakları yok mudur? "

Konu, sözünü ettiğiniz 1335 kişinin insan hakları konusu mudur. Eşlerine bir hastalık getirmemek kaydıyla, bu kişilerin dışarıda para karşılığı ilişki kurmaları bu haklar kapsamında mıdır. Bunu onayladığınızı mı söylüyorsunuz?

Alıntı: "Hastalığın bulaştığı belirtilen 1335 kişinin cinsiyeti erkek te olsa insan hakları yok mudur?Hemde bu ülkenin insanlarının."

"Hem de bu ülke insanlarının" vurgusuyla anlatmak istediğiniz nedir.Bu ülke insanlarının diğer ülke insanlarına göre, insan haklarını daha çok hak ettiğini mi söylemek istiyorsunuz. Olayda adı geçen O.T' nin yabancı uyruklu olması, insan hakları bağlamında bu ülke insanına öncelik sağlıyor da, O.T' nin teşhirini meşru mu kılıyor. Yoksa siz bir "Erkek" misiniz ?

Alıntı: "Birilerinin teşhir sonucunda sağlık kuruluşuna başvurmalarını sağlıyorsa OT nin teşhir edilmesi gerekir."

Ben hukukçu değilim, dolayısıyla hangi mantıktan haraketle bir insanın teşhirini savunabiliyorsunuz bunu anlayabilmiş değilim. Hukukun temel felsefesinde böyle bir kavram var da bizler mi bilmiyoruz. Bu kişinin teşhir edilerek, sözümona, onunla ilişkiye girenlerin uyarılması, insan hakları temelinde düşünülerek yapılmış bir uygulama mıdır, yoksa ilkel bir tutumla, sonuçları hiç düşünülmeden yapılan bir uygulama mıdır. Eğer bu 1335 kişi mağdur iseler, onların uyarılması için çok daha etik olabilecek bir başka yöntem yokmuydu.

Alıntı: "Hiç bir şey insan sağlığından daha önemli değildir.
Olamaz da."

Demek ki bay ya da bayan Çaba, sağlığınız çok önemli.Her ne olursa olsun önemli olan sağlık. Eşiniz sizi aldatsa da sağlık olsun.

Size sağlıklar diliyorum.

Merhaba
(Özay İbrahimbaş, Elektronik Mühendisi)