Mesajı Okuyun
Old 08-04-2007, 21:14   #3
Av.Ferdi KAHVECİ

Varsayılan mesleğimizdeki irlandalılar

değerli meslektaşım,böyle bi konuyu açtığın için teşekkürler,gerçekten son yıllarda avukatlık mesleği maalesef değer kaybetti,sadece istanbulda her sene iki bin avukatın ruhsatname aldığını biliyormuydunuz,bu sayının sadece yüzde onu büro açsa gerisini siz düşünün. bence bizlerin sıkıntısı kazanç olmamalısadece asıl sıkıntı çalışma ortamları ve sık sık karşılaştığımız muameleler,ama adliye memurları yada diğer memur arkadaşlara kızamıyorum çünkü durumu bu hale getiren bizim kendi meslektaşlarımız,içimizdeki irlandalılar,bi çok hakim ve savcı avukatları işlerine geldiği zaman "bizler meslektaşız derler" ama konu karşılıklı bi hukuki sorun olduğunda kaale almaz tavırlar ve bazen makamlarını kullanarak tepeden bakmalar,ama sonra ne olur,emekli olurlar ve gözleri mesleğimizdedir,ben birsene vatani görevim nedeniyle mecliste bulundum ve gördümki en çok meslek olarak avukat vekil var,bigün üç vekil ile lobide sohbet etme imkanım oldu,konuyu açtığımda hepsi haklısınızda işte falan filan tarzında söylemler ile geçiştirdiler,nasılsa hepsinin bürosu çalışıyor ya kardeşi yada başka bi av. nezdinde,mesleki sorunlar umurlarındamı ki itibar problemleride yok,bide bizim parti başkanları pardon baro başkanlarımız var,bir seneye yakın meclisteydim ama şahsı muhteremleri,istanbul,ankara ve bir iki baro başkanını bir sefer mecliste görebildim oda baro başkanları iki dönem başkanlık yapabiliyorlardı,bu kanunun değişmesi için yapılan genel kurul çalışmalarında,anlıycanız bizim bu içimizdeki irlandalılar olduğu sürece daha çok hukukçu şöför ilanları görürüz,saygılar