Mesajı Okuyun
Old 09-05-2009, 15:51   #1
Arda İnal

Kitap

sevgili hukukçu arkadaşlar, küçük bir tanıtım yapayım istedim. Dün itibariyle şahsıma ait "Yitik Aşk'a Şiirler" adlı şiir kitabı kitapçılarda dağıtıma başlamış, yani çıkmış bulunmaktadır. Büyük usta Attila İlhan gibi (teşbih-i beliğ yapıyorum gücenmeyiniz ) ilk eserimi 22 yaşında yayımlatmış olmanın tatlı heyecan ve gururunu yaşadığım şu günlerde bunu siz hukukçu dostlarla paylaşayım istedim. Kitap hakkında yorum yapmak yerine doğrudan kısa afiş metnini paylaşmayı uygun görüyorum. Bana dair ulaşmak istediklerinize http://ardainal.net.tc adlı adresten ulaşabilirsiniz.

" Her şeyin başlangıcından beri yeryüzünde daim olan ve insanoğlunun sahip olduğu en anlamlı şeydir “aşk”. Asırlar geçer; aşklar yaşanır ve bu aşklara dair şiirler yazılır insan yüreğinin derinliklerinden gelen bir sesle. Asırlar geçmiş; şiirler hatırda kalmıştır, onlara ilham kaynağı olan “aşk”ın kendisi unutulup, yitip giderken zamanın satır aralarında. Kirlenen ve kirleten yüreklerin çamurudur aşkı insanoğlundan gizleyen.

O öyle bir yitik aşktır ki; insana dair her türden his yüklüdür omuzlarına; bazen hüzün ve yalnızlıktır yükü, bazen de umut, sevinç ve hasret… Yahut ölümün ta kendisi... İşte bu kitapta tam da buna, yani aşka ve insana dair şiirler yer almaktadır. Genç bir adamın yaşanmışlıklarının aynasından bizlere bıraktığı suretin izleri... Okurken sizler de o aynada kendinizi görecek, kendi hisleriniz ve hayatınızdan izler bulacaksınız. "

(umarım bu küçük duyuru ve paylaşımımdan dolayı sizler ve sitemiz yöneticileri beni anlayışla karşılar ve desteklersiniz, 22 yaşında iseniz ve genç bir şairseniz, sizin için işler çok zor demektir!)