Mesajı Okuyun
Old 21-08-2009, 17:49   #373
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Sayın Future, bir dönem psikolojik danışman/rehber olarak çalıştığımı biliyorsunuz. Bu süreçte karşılaştığım vakalar ve boşanma psikolojisinde, sevilen bir yakının kaybının (ölümün) oluşturduğu travmanın aldatılmadan daha alt düzeyde olduğuna ilişkin veriler söz konusudur ; dolayısıyla aldatılma sevilenin ölümünden daha büyük bir travma yaratmaktadır. Konu aşk nedir? de nasıl aldatılmaya geldi anlayamadım ama galiba etik konusundan bu noktaya sürüklendik. Aşk konusundan bahsederek tanımlar ortaya koymaya yönelik bir konu başlığında da söz dönüp dolaşıp aldatma olgusuna gelebiliyorsa bakınız demek ki aşka bir tanım daha getirebiliriz..

Aşk risk almak demektir...
Biliyorum Sn.Academic..
Ben bu konuları sizin kadar bilimsel olarak bilemem.Bilgilerim daha çok kişisel merakıma,bir zamanlar tıbbı kazanmak konusundaki ideallerime ve dr olan eniştemden aldığım psikiyatri konusundaki kitapları hatmetmeme,biraz da medya kültüründen edindiğim bilgilere bağlı..
Her ne kadar hukuku öğrenmek ve yorumlamak için hukuk kitablarını okumak yeterli olmayıp; eğitiminden geçmek ve hukuk nosyonunu kavramak gerekiyorsa,sizin branşınızda ve tıpta da bu kaideler geçerli...
Dediğiniz gibi kişi yaşamdaki en büyük savaşı kırılan egosunu tamir etmekle veriyor.Evet; "Aşk risk almaktır" Ama sonuçları bu riske değer mi bilmiyorum...