Mesajı Okuyun
Old 06-11-2009, 16:12   #47
Academic

Alıntı:
Yazan Gemici
'...kadının ruhunun derinliklerine inememiş...'
Erkeğin ruhunun derinliklerine inebilmiş mi peki?

Saygılarımla

Sayın Gemici, onu düşünemiyorum bile inanın.

Kadın hakları, namus, töre , ölüm fermanı yazılmış ve bileti kesilmiş namlunun ucundaki kadınlar. Bunları duyduğum zaman erkek ruhunun derinliklerini sadece kadına yönelik bu düşmanlık ve kinin nasıl bu kadar yoğun olabildiği yönünde merak ediyorum fakat o sorunun yanıtını da bilmiyorum.

Kadın ruhuna gelince. Kızıyorum kadınlara da. Sadece çaresizken koşan ama işi yolunda ve hatta erkekleri kullanabildiği sürece kadına eşitlik, özgürlük hareketlerini baltalayan tuzu kuru keyfi yerinde kadınlara da kızıyorum. hıı ben de o tuzu kuru olanlardanım belki de. Sıcacık ofisimde öğrencilerime ders verip çıkıyor, iki makale , bir kaç ders notu seminer vs kendi derdime dalıyorum belki. Ama farkındayım en azından ve sırf kadın olduğu için birbirini ezen ve rekabete giren o kıskanç kadın triplerine de hiç bir şekilde umursamaz davranıp her şeye rağmen kadının hak ettiği yere gelebilmesi için bir şeyler yapmaya çabalıyor, en kötü ihtimal öğrencilerimin dimağına bu anlamda kök salmaya çalışıyorum.. Engel olmuyorum yani bazı erkek beyinli kadınlar gibi..

Bir ülkede kadını ilerletmek için kadınları lider yapmanız gerekir diyor bir Afrika atasözü. Bu nesil de belki kayıp ama gelecek nesilden umutluyum en azından. Şu erkek beyinli kadınlara da ancak gölge etme başka ihsan istemez diyoruz Diyojen gibi...