Mesajı Okuyun
Old 20-12-2010, 13:06   #6
ElifŞimşek

Anladığım kadarıyla meslektaşımız kalıcı olmaktan ziyade belirli bir süre için düşünmüş böyle bir şeyi. O nedenle denemekte fayda olduğunu düşünüyorum. Sonuçta herkesin hayata bakış açısı, artı veya eksi olarak gördüğü hususlar değişkenlik gösterebilir. Tabi birde çalışma ve yaşam şartlarınızda önemli. Örneğin trafikle boğuşulan bir şehirde bir odadan diğerine geçtiğinizde işe gitmiş olma düşüncesi şahsen çok cezbedici geliyor bana. Yada akşam iş çıkışı içinde geçerli. Onca yorgunluktan sonra birde eve gitme sancısı çekmek durumunda kalınmaz. Üstelik zamandan da tasarruf sağlanmış olacaktır.

Masraf konusu ise tabiki çok çok daha avantajlı hale gelecektir. İşlerin azaldığı saatlerde ise içeri geçip ev rahatlığında bi on dakika dinlenmekte güzel olabilir. Birde ben bayan olarak hemcinslerim açısından değerlendirdiğimde daha cazip geliyor Mesela ayakkabınız yada kıyafetiniz rahatsızlık verdiyse hemen arka odada kurtulup değiştirme şansı var

Birde eve ayrı iş yerine ayrı alışveriş yapmak yerine tek bir yere alışveriş yapmak, iki ayrı yerin faturalarını ödemek ve bunun için zaman harcamaktansa tek bir yerinki için zaman ve masraf ayırma tarafı olumlu düşünülebilir.

Ama muhakkak dezavantajlarıda olacaktır. Yine de ben denemenizi öneriyorum kendi adıma. Çünkü sevip sevmeyeceğinizi ancak siz bilirsiniz. Bakarsınız çok hoşunuza gider. Gitmese bile eski sisteme dönersiniz.