Mesajı Okuyun
Old 28-02-2007, 17:16   #40
kköksal

Rahatsiz

Bu konuda başıma gelen bir olayı anlatmadan edemeyeceğim.İlk staj yerime ikinci mülakat sonrası kabul edildim.Görüşmeye gittiğimde kapıyı sekreter açtı.İçim rahatladı biraz.Daha önceden arkadaşlarım uyarmıştı sekreter olmadığında seni sekreter gibi kullanırlar diye.Yanında çalışacağım avukat görüşmeler sonunda iki kişi arasında seçim yapmak durumunda kaldığını aslında diğer adayın benden daha tecrübeli olduğunu söyledi.Ama yine de işe beni aldı.Pazartesi işe gittiğimde sekreter işten ayrılmıştı.Bu da yetmiyormuş gibi öğle yemeği düzeni yoktu.Yemek yemeğe vakti olmayacak kadar yoğun bir büro olduğunu söylersem yalan söylemiş olurum.
DAHASI VAR bU avukat beni her öğle şöyle yada böyle bi yerlere gönderiyordu.Öğle yemek arası yok bu arada!!!Ben akşama kadar çay, sigara.Bir gün işim erken bitti işyerinden cıktıktan 15-20 dakika içerisinde geri döndüm bir de ne göreyim büroya yemek söylenmiş(tek kişilik).O an anladım ki ufak hesapların peşinde koşuyo ben gözlerim parlayarak gittiğim hukuk bürosundan büyük hayal kırıklıkları ile ayrıldım.En çok kırıldığımda bu gibi davranışları gizli gizli yapması oldu.Ve beni sekreter yerine koyması.