Mesajı Okuyun
Old 02-05-2013, 16:52   #6
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan st. av. merve ipek
merhaba istanbul barosuna bağlı stajyer avukatım stajımın 8. ayındayım.Özelde çalışmaktansa bir kurum bünyesinde çalışmanın bayan için daha uygun olacağını düşünmekteyim.Bu konuda bilgisi olan meslektaşlarımız bilgi verip aydınlatırlarsa (çalışma koşulları, maaş) çok memnun olurum.Şimdiden çok teşekkürler...

Bu görüşü çok duyorum, sanırım Sayın Nilgünk'de bunu vurgulamak istiyor; kurum avukatlığı kadınlar için daha uygunsa serbest avukatlık hayli hayli daha uygun olmalı...

Eşimle bu konuyu görüştüğümde şunu diyor, ay sonu maaşımı biliyorum, sabah geliş-gidiş saatim belli, sigortamı ödemek zorunda kalmıyorum, hafta sonu çalışmak zorunda kalmıyorum vs.

İyi de sayın eşim, tüm bunları şuanda da yani serbest avukatlıkta da sahipsin, günlük ortalama 5 saat çalışıyorsun, bazen 3 de işi bırakıyorsun, bazen 6 da, istediğin zaman kuaföre gidip, istediğin arkadaşınla büranda kahve içip muhabbet ediyorsun, üstelik hiç kazanmıyorsan yılda, 30-40 kazanıyorsun, eve temziliğe Sultan Abla geliyor, çocuk olsa onu da kesin Sultan ablaya baktıracaksın, sabah gel diyen yok, akşam git diyen, üstelik tüm bunları ekonomik olarak bana ihtiyaç duymadan yapabiliyorsun vs....

Eşim sana söylüyorum, meslektaşlarım siz anlayın....