Mesajı Okuyun
Old 03-11-2010, 21:06   #8
ORHAN DUMAN

Avukat bey, sormak istediğim bir konu var..Cevaplayabilirseniz çok sevinirim..

Organize Suç Örgütü Kurmak suretiyle Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı suçundan yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, Sulh Ceza Mahkemesinin Arama Kararı gereği, C. Savcısının talimatı ve İl J.K.lığının görevlendirmesi ile şüphelilerden bir tanesinin ev aramasına gittim. evin bahçe girişindeki düzensiz taş merdivenden inerken ayağımın burkulması sonucu, sağ ayağımın tarak kemiği kırıldı, tedavisi ve sonrasında 105 gün hava değişimi ve 15 gün kat'i doktor raporu aldım. J.Gn.K.lığından Nakti tazminat talep ettim. J.Gn.K.lığı adli müşavirliği, Komisyona yaralanmama sebep olan olayın 2330 sayılı Nakti Tazminat hakkındaki kanun ve yönetmeliği kapsamındaki belirtilen görevlerin ifası sırasında meydana gelmediği görüşü bildirmesi nedeni ile Nakti Tazminat Komisyonu "2330 sayılı Nakti TazminatKanun ve Aylık bağlanması Hakkındaki kanun kapsamına girmemesi nedeniyle adı geçen personele nakti tazminat ödenmemesine" (Reddine) oy birliği ile karar vermiştir..

Karar henüz bana tebliğ edilmedi, kararın tebliğ edilmesini müteakip AYİM.'ne kararın iptali ve tazminatın ödenmesi talepli dava açmak istiyorum. Bu konuda bana tafsiye edeceğiniz bir fikir olursa sevinirim.. Teşekkürler..