Mesajı Okuyun
Old 19-09-2007, 00:35   #1
Admin

Varsayılan THS Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma Projesi

Sayın Üyeler,

Uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız ve sonunda bitirmeyi başardığımız yeni bir mesleki dayanışma projemiz var:
THS Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma Projesi

Avukat meslektaşlarımız başta olmak üzere, üyelerimizin tamamına yakınının dosyalarımızla ilgili değişik adliyelerde (ve diğer bazı resmi kurumda da) yapması gereken irili ufaklı pek çok işimiz oluyor: Örneğin bir dosyamıza tebligat parçasının dönüp dönmediğinin kontrol edilmesi, bilirkişi raporunun verilip verilmediğinin öğrenilmesi, mazeret verilen bir dosyanın yeni duruşma gününün öğrenilmesi, tevziye verilen bir dosyanın düştüğü mahkeme ve esas numarasının bulunması, bir dosyanın temyizden gelip gelmediğinin kontrol edilmesi gibi nedenlerle hergün pekçok değişik adliyeye gidip pekçok dosyayı takip etmek zorunda kalıyoruz.

THS içinde bir "Adliyeye Gidiyorum" ilan panosu açarak bu konuda birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşündük. Örneğin bir duruşma nedeniyle 2 gün sonra İstanbul Şişli Adliyesinde bulunacaksanız, bunu Adliyeye Gidiyorum ilan panomuzda duyurabilir ve İzmir'de bulunan bir meslektaşımızı dosyasında tebligat parçalarının dönüp dönmediğini öğrenmek için İstanbul Şişli Adliyesine gelmekten kurtarabilirsiniz. Özellikle şehirlerarası işlerin takibi için meslektaşlarımızın birbirleriyle dayanışmasının hepimizin işlerini kolaylaştıracağının bilinciyle Adliyeye Gidiyorum İlan panomuzun sıkça kullanılacağını ümid ediyoruz.

İlan panomuzu ilan vererek mesleki dayanışmamıza özveriyle katkıda bulanacak üyelerimizi özellikle rahat ettirecek şekilde düzenlemeye çalıştık. Buna göre:
  • İlan verirken ilanınızı "süreli" olarak verebilir ve örneğin 1.Kasım.2007 tarihinde İstanbul Sarıyer Adliyesinde bulunacağınızı bildirerek, bu konuda sizinle en son 28.Ekim.2007 tarihine kadar iletişime geçilmesi gerektiğini belirtebilirsiniz. Verdiğiniz tarih (28.Ekim.2007) geldiğinde sistemimiz ilanınızı otomatik olarak kapatarak, size yeni mesajlar gönderilmesini engelleyecektir.
  • Herhangi bir adliye/kurum ile sürekli çalışıyorsanız ve o adliyede her daim bulunuyorsanız, ilanınızı süre sınırı olmadan da verebilirsiniz. Bu durumda ilanınız siz iptal edinceye kadar sürekli yayında olacaktır.
  • Gerek süreli, gerekse süresiz ilanları HER AN iptal etmeniz ve meslektaşlarımızın sizinle bu konuda bundan sonra iletişim kurmasını engellemeniz mümkün. Örneğin bir ilanınız için 2 meslektaşımız sizden yardım istediyse ve artık daha fazla meslektaşa yardımcı olamayacaksanız, süresi dolmamış olsa dahi ilanınızı her zaman sistemden kaldırabilirsiniz.
  • İlan içinde dilerseniz sizinle iletişim kurulacak bir telefon numarası verebilir veya site içi özel mesaj/eposta yoluyla sizinle iletişim kurulmasını isteyebilirsiniz. Telefon numarası verseniz dahi bu numara ilanınız yayındayken sadece THS üyeleri tarafından görülebilecek (üye olmayanlar göremeyecek) ve ilanınızın süresi dolduğunda (veya siz iptal ettiğinizde), THS üyeleri dahi artık bu numaraya ulaşamayacaktır.
  • Keza ilanınızı girerken ilan içinde üyelerimize özel bir not iletmeniz de mümkündür. Böylece gittiğiniz adliyede sadece belirli işleri yapabileceğinizi vs. belirtebilirsiniz.
  • Adliyeye Gidiyorum sistemimizi THS teşekkür sistemi ile de birleştirdik ve sistemi kullanarak diğer meslektaşlarımıza özveriyle yardımcı olmaya çalışan üyelerimizin ilanlarına eklenecek teşekkürler için de farklı ve forum mesajlarından daha yüksek bir teşekkür katsayısı kullandık.
  • Kısa bir süre sonra Adliyeye Gidiyorum sisteminizi forum ile de bütünleştireceğiz ve buradaki ilanınızın forum profiliniz ve mesajlarınız içinde de belirmesini ve böylece daha kolay ulaşılmasını temin edeceğiz.
Sistemi bugün itibariyle ilk kez kullanacağımızdan başlangıçta bir iki ufak problem vs. çıkabilir, çıkan problemleri, karşılaştığınız güçlükleri bana bildirirseniz, en kısa zamanda çözmeye gayret ederim.

Ayrıca (projeye eklemenin sözünü verememekle beraber) değişiklik önerilerini ve projeyi geliştirmek için yeni fikirlerinizi de bekliyoruz.

Projemizin Ana Sayfasını burada bulabilirsiniz:
THS Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma Projesi

Adliyeye Gidiyorum Sistemi içine ilan yerleştirmek için, proje sayfasındaki Yeni Adliyeye Gidiyorum Duyurusu Ekleyin! linkine tıklayabilir ve ilanınızı girebilirsiniz.

Türk Hukuk Sitesindeki olağanüstü mesleki dayanışma ve yardımlaşmaya katkılarınız için çok teşekkürler!