Mesajı Okuyun
Old 30-09-2014, 15:42   #1
Avukat290

Varsayılan kooperatif yönetim kurulunun resmiyette halen kooperatif yönetim kurulu gibi görünmesi ancak fiiliyatta kat malikleri kurulu gibi davranması

Merhaba Sayın Meslektaşlarım;
İçinden çıkamadığım bir konuda acilen yardımlarınıza ihtiyaç duymaktayım.Müvekkilim kooperatif ile yapılan bir siteden ev almış, iskan henüz alınmamış ama müvekkilimin tapusu var, hangi bağımsız bölümün düştüğü belli ve 2013 ün eylül ayından bu yana oturmakta bunu söylememin sebebi ferdileşme gerçekleşmiş,dolayısıyla artık kooperatif yönetiminin kat malikleri kuruluna yönetimi devretmesi gerekiyor.(Kooperatifler Kanunu m. 81 gereği)asıl sorun şu harcamaları gösteren çizelge gösterilerek site aidat bedeli alınmakta ancak gösterilen hizmetlerin hiçbiri yok. yani şöyle ki mesela yüzme hocasına bir meblağ gösterilmiş ancak sitede yüzme hocası bulunmamakta. çok uzatmak istemiyorum öğrenmek istediğim kat malikleri kuruluna devretmeyen yönetim kuruluna yapabileceğim bir şey yok mu ayrıca gösterilen harcamaların yapılmadığından yola çıkarak görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunabilir miyim daha da önemlisi bütün bu hukuksuzluğu öncelikle tespit ettirebilmek için ne yapabilirim.