Mesajı Okuyun
Old 17-05-2007, 18:03   #19
Av.Hasan Doğan Silifke

Sayın meslektaşlarım, ben konuya bir başka açıdan yaklaşmak istiyorum: Öncelikle avukatlık mesleği diğer mesleklerden farklı ve ayrıcalıklı, kutsallık payesi verilmiş bir meslek. Avukatlar her şeyin en iyisini haketmelidirler. Birlik delegesi meslektaşlarımız da meslekte belirli bir olgunluğa gelmiş ve bizlerin oyları ile seçilmiş kişiler. Bu nedenle böyle bir proğramı onlara çok görmemek, aksine desteklemek gerek. Bu kişiler, kendi işlerini bırakarak özveri ile bu toplantılara katılmaktadırlar.Bırakalım birlik çalışmalarını biraz da kendilerinin hak ettiği ve bir avukata yakışır ortamda yapsınlar. Zaten bu kişilerin büyük çoğunluğu sağlanan bu olanakların kat be kat fazlasını kolaylıkla elde etmek olanağına sahip kişilerdir. Hak etmedikleri şeylere de bizler adına karşı çıkacaklarına inanıyorum. Proğrama bakıldığı zaman yapılanlar bir genel kurul delegesi için çok maliyetli de bir şey değildir. Yeterki avukat arkadaşlarımız çalışmaları ile bunu haketsinler.Aynı toplantıda bizler bulunsa idik acaba ret edermiydik.Hepinize saygılar sunuyorum.