Mesajı Okuyun
Old 04-07-2013, 15:06   #1
Av.mehmet.av

Acil Görevi yapmamakta ısrar

Merhaba,
Bir konuda çok acil meslektaşların yardımına ihtiyaç var. Müvekkil hakkında tutulmuş 2 adet tutanak var. Davalı işveren bu iki tutanağa dayanarak İş Knaunu 25-II e/h bendlerine göre sözleşmeyi fesh ediyor. Yerel mahkeme işveren tarafından yapılan feshin yerinde olduğu kararını verdi. Temyize gitmeyi düşünüyoruz. İş kanunu 25-II h bendi hatırlatıldığı halde yapmamakta ısrar etmesi durumundan bahsediyor. 2 adet tutanak (h) bendi kapsamına girer mi. Yargıtay kararlarını inceledim. Genelde ifade şu "hatırlatmanın ardından sadece bir defa gerçekleşen görevi yapmamadan dolayı yapılan fesih haklı değildir. Bu durumda somut olayda birinci tutanağı hatırlatma olarak düşünüyorum.(İlk tutanakla ilgili savunma istemi ve savunma yazısı da yok bu arada) Bu durumda hatırlatmadan sonra sadece bir kez görevi yapmama eylemi gerçekleşiyor. Bu durumda devamlılık söz konusu değil diye düşünüyorum. Bizim somut olayımıza uygun yargıtay kararı paylaşabilecek sayın meslektaşım var mı acaba.(Bu arada müvekkil bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmış)