Mesajı Okuyun
Old 14-03-2012, 09:03   #1
Konuk-2525

Önemli psikolojik şiddet

Annem adına bilgi rica ediyorum. Annem ve babam 27 senelik evliler. Babam bu süre zarfında hem biz çocuklarına(3 kız kardeşiz) hemde anneme ağır psikolojik şiddet uyguladı. Hatta bir keresinde annemin boğazına bıçak dayadı öldürmek için. Annem ve biz ağır aşağılama ve hakaretlere maruz kaldık. Senelerce babamın kardeşleri, anne ve babası bu evliliğe müdahale etti ve annemi sürekli aşağıladılar. Şimdi de Bir kadınla imam nikahı adı altında yaşamaya başladı. Ben büyük çocuk olan ben evliyim, ortanca kardeşim nişanlı ve en küçük kardeşim bekar. yani ben evimde diğer iki kardeşim annem ile beraber yaşıyor.Ben ve kardeşlerim evde yaşanan herşeyden ötürü annemin lehine şahitlik edeceğiz. Ayrıca uğradığımız psikolojik şiddetten ötürü rapor almayı düşünüyoruz. Mal varlığı 2002 yılından sonra edinilmiş tapu kayıtları babamın üzerine olan iki ev var. Ayrıca babamın emekli maaşı var. Annemin ise hiç bir maddi geliri yok. Boşanma davası davası açtığımız takdirde annemin şu an oturduğu ev kendisine verilerek nafaka bağlanması mümkün müdür? Ne yapmamız gerekiyor?