Mesajı Okuyun
Old 13-09-2004, 20:20   #1
to_to_24

Varsayılan Lütfen Yardım Edin...

Ben kocayım (erkek), eşimle bir yıla aşkın evliyiz, eşimle aramda bir sorun yok şimdiye kadarda hiç olmadı. Ama benim ailem biraz tutucu olduğu için ve kendi zamanlarındaki usullere baktıkları için hep sorun çıkarıyorlar. Ben ileri görüşlü ve modernim eşimde aynen böyledir. Yani kısacası eşimin giyim kuşamından, gezmesine kadar laf ettiler, bu da doğal olarak dedikodulara yol açtı. Hakkımızda çok dedikodu yapıldı. Eşim bundan çok rahatsız oluyor.
Eşime düğünde takılan takılar düğünden sonra başına birşey gelmemesi için benim ailemin çelik kasasına konmuştu. O takıların bayramlarda ve düğünlerde eşim doğal olarak takmak isteyecek, akrabaların düğünü vardı ve ailem eşimin takmak istediği o takıları vermek istemediler, sebep olarakda eşimin o takıları satacağını söylediler. Bu sorunda eşimi çileden çıkardı.
Benim ailem ile eşimin ailesi arası daha da çok açıldı. Ama bizim aramızda bir sorun yok. Ben aramızda bir sorun olmadığı için sorunların bizim dışımızda geliştiği için boşanmayı şiddetle karşı çıkıyorum.
Eşim ise boşanmayı sıcak bakıyor. Bu olaylar onu yıprattı ve o bunları haketmediğini söylüyor. Bu işi bitirmemiz gerektiğini söylüyor yani boşanmamız gerektiğini.
Ben şimdi çalışmak için yurtdışına gittim, çünkü yurtdışı vatandaşıyım, eşimin oturumu olmadığı için götüremiyorum, ama ileride götürmeyi düşünüyorum, önce burada çalışıp istek yapmam gerekiyor. Burada çalışacağım için türkiyedeki eşimi sigortalatacağım, ve ona buradan para göndereceğim, en önemlisi bağımı koparmıyorum sık sık türkiye ye gideceğim. Çünkü onsuz bir hayatı düşünemiyorum.

Bu durumda benim ne yapmamı tavsiye edersiniz, ben eşimi seviyorum ve aramızda hiç bir problem olmadığı için boşanmayı şiddetle karşı çıkıyorum.

Ama yinede korkuyorum.

Teşekkürler