Mesajı Okuyun
Old 11-06-2009, 12:50   #21
PINAR YILMAZ

Alıntı:
Yazan zg1234
Ben okulumu henüz bitirdim, hatta beklediğim son sınavın neticesini dün öğrendim (inanılmaz bir mutluluktu...)! Fakat çıkış belgemi daha almadım dolayısıyla stajımı da henüz başlatmadım ama en yakın zamanda ikisini de gerçekleştireceğim... Şunu belirtmek istemiştim ben: Gerçekten de herkes "uygulama farklı... Teori başka praik başka..." diyor. Fakat ben 3. sınıfın yazında bir aylığına bir danışmanlık bürosunda çalıştım ve açıkçası teoriyle pratiğin birbiriyle tamamen iç içe geçmiş olduğunu gördüm. Teoriyi ne kadar iyi bilirseniz, daha önce hiç karşınıza çıkmamış bir konu dahi olsa üstesinden gelme gücünüz de o kadar fazla olur diye düşünüyorum. Teoriyi ne kadar sağlam oturtursanız, pratikte de o kadar başarılı olursunuz.
İstisnai durumlar tabiki olabilir...

Bu bir anlamda şuna benziyor: Örneğin ingilizce öğrendiniz, fakat teoride... Sanırsınız ki pratik konuşma çok çok farklı olacak, teoride öğrenilenler ile apayrı olacak. Fakat asla öyle olmaz. Teoriyi ne kadar iyi almışsanız pratiği de o kadar iyi anlar ve kullanırsınız. İstisnası da günlük konuşmalarla ortaya çıkan deyişler olur

Fikrimi paylaşmak istedim okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bu arada, stajımı başlatmak için izlemem gereken prosedürü bana kısaca yazabilirseniz gerçekten çok sevinirim! Ne yapacağımı pek bilmiyorum da...
AVUKATLIK STAJINDAN BAHSEDİYORSUNUZ SANIYORUM.
Bunun için staj yapmak istediğiniz yerdeki baroya gidip staja başlamak istediğinizi söylüyorsunuz. Onlar size bir liste veriyor ve bu belgeleri toplayıp gelin diyorlar. Öncelikle söylemeliyim ki liste biraz uzun ve yorucu O yüzden mezuniyet belgenizi beklemeden gidip listeyi alın. Ancak hazırlarsınız. Başyarılar ve kolaylıklar dilerim.