Mesajı Okuyun
Old 02-04-2009, 09:29   #35
Av. Seda Üstün Tuğ

YÜREĞİMİN SESİNİ DİNLE(yüreğinin götürdüğü yere git'in devamı)SUSANNA TAMARO

-Bir hayat kırıldığı zaman yeniden biraraya getirilemez,yalancıktan onarılır,kırık parçalar üzerine zamk sürülebilir;ama kırığın yapıştırıldığı nokta her zaman gözönünde kalır.

-Kırılmış demek,senin içinde iki,üç,hatta dört tane artık biraraya gelemeyen parça olması demektir;Yaşamak için içindeki gıcırtıları,çöküşün çatırtılarını duyurmadan bu parçaları biraraya getirmeyi denemelisin.

-Doğan bir bebek,üzerine herhangi bir şey yazılabilecek bir kara tahta değil;başka birisinin işlenecek nakışın desenini daha önceden çizdiği bir peçetedir:Başkaları tarafından çizilmiş bu yolu mu izleyecektir,yoksa farklı bir yol mu seçecektir?Aşınmış yolun üzerinden mi yürüyecektir,yoksa dışarı mı sıçrayacaktır?Birisi neden zinciri kırar da öteki sadık bir düzenle onu tamamlar.

-Gecenin ağırlığı,yanıtı olmayan soruların ağırlığıdır.Geceler hastalara,huzursuzlara aittir ve onun zorbalığından kurtulmanın yolu yoktur.

-Yaşamak istiyorsan bir kulp yakamalısın;ama neye tutunduğunun hiçbir önemi yoktur.

-Dünyaya gelen her yaratığın en derin tutkusudevrim yapmak değil;sevmek ve sevilmektir.

-Sen benim minicik bir kırıntımı tanıdın;ben de senin mini mini bir kırıntınla ilişki kurdum.

-Benimki bir keşif hayatıdır ve kaşifler sırtlarına yükledikleri safrayla yolculuk etmezler.