Mesajı Okuyun
Old 24-06-2010, 13:21   #1
Konuk

Soru 2002 yılı öncesi katkı payı için delil

Eski eşimle 2004 yılında boşanma davası açılmış ve 2007 yılında kesin kararla boşanılmıştır. Ben memurum 1999 yılında kendi maaşım ve çabalarım ile konut için bir koop dairesi için üye oldum (üye olduğum koop.başkanının sözlü tanık ifadesi ile kanıtlı), tüm ödemelerim (senetler vs) benim adıma ve ozamanlar eşim çalışıyor olsada bir katkı yapmadı ödemelere, maaşım bu ödemelere fazlası ile yetiyordu zaten.Sözkonusu dairemin tapusunu da 2007 yılında ev kredisi ile aldım. Boşanma sonrası yani 2007 yılında eski eşim dava açtı evin yarısı olmazsa 25.000 tl pay istemiş, yarısı kabul edilmedi, bilirkişi hesaplamalarında ödemelere 1999-2004 yılı arasını katmış. Oysa mal kişisel malım olarak kabul edildiğine ve 2002 öncesi şahsi ödemelerim de kendime ait olduğuna göre ve katkı yaptığına dair eski eşimin hiçbir delili oladığına göre nasıl benden katkı payı alabilir, bu nasıl kabul edilir anlayamadım.Temyize gideceğiz elbette ama nasıl bir sonuç alırız ?.Birde 2003 yılında maddi manevi ayrı evlerde yaşadık ancak 2004 yılında boşanma davası eşim tarafından açıldı, 2003 yılında ayrı yaşadığımız kendi tanık iadelerinde mevcut yani delil var o halde eski eşimin katkı olarak sadece 2002 yılı olmayacakmı? Ayrıca bu ev için son ödeme olan 15.500 tl için ev kredisi çekmiş (120 ay geri ödemeli 40.000 tl) ve halen bu ödemeyi yapmaktayken nasıl katkı payı talep edilir ?
Ben ikinci evliliğimi yaptım eski eşimden olan kızımın velayeti bende bu durumlarım için bilgi verirseniz sevinirim...