Mesajı Okuyun
Old 13-01-2008, 10:25   #37
Av. Hatun Olguner

NLP ile ilgili mesajı Lenguistik konusunu tararken bulmuştum ve kopyala*yapıştır işlemini ben yapamadığım için,10 yaşımdaki oğlum yapıyor,kaynağı ile birlikte aktarılamamış ise,konuyu yeniden arayıp,belirleyip mesaja düzeltme yoluyla eklerim,ancak link eklemeyi bilemiyorum,mesele de bu. NLP düzgün ve yetkin iletişim becerisini de içinde barındıran,dolayısı ile Türkçe nin zorunlu dil olarak okutılması önerisi ile ulaşılmaya çalışılan sonucu da kapsayan bir teknik olarak konu ile ilgiliydi bence. Yanlış anlama ile ilgili olanların,kişisel oldukları için silinmesine sevindim.

Suat Bey; NLP ile ilgili ikinci bir yazıyı daha, okumadan,bazı bölümlerine gözatıp faydalı bulup aktardıktan sonra(tabii Akay'ın yardımı ile) akşam okumak üzere forumu açıp okumaya başladığımda,konu ile ilgisiz ve düzeyinin yetersiz olduğunu farkettim,bunun üzerine kendim sildim,zamansızlıktan tamamını kontrol edemeden aktarmıştım. Diğer mesajları düzenlemenize bakamadım,ama eminim ki,uygun ve yerindedir.NLP ve iletişim gibi kapsamlı bir konu içinde çokyönlü bir bakış konuyu dağıtmış gibiydi ve zaten bu yüzden sizin müdahale edebileceğinizi öngörmüştüm. İlk NLP mesajının ise konu ile direkt bağlantılı olduğunu düşündüğüm gibi,bu forumdaki yerini korumasını isterdim,çok güzel saptamalar ve öneriler,dili düzgün kullanma yeteneği,önemine vurgu ve dilbilim-zihinsel faaliyet çerçevesinde ele alınan teknik önerileri ile ilgiliydi. Tabii siz site içi konu bağlantılarını daha doğru belirleyebilecek tecrübe ve alışkanlığa sahipsiniz,müdahalenize peşinen saygı ve kabulü o nedenle bildirmiştim,aslolan herzaman olumlu bakıştır.