Mesajı Okuyun
Old 20-05-2008, 02:12   #1
Konuk

Varsayılan velayeti alabilir miyim?

ben eşimden 1 sene önce boşandım okudugumdan ötürü velayeti babasına verdim ve bu sene okulum bitiyor ögretmen olacagım.biz anlaşmalı boşandık eşimle anlaşamıyorduk ve onun kötü sitelere girdigini görünce evi terk ettim bir hafta boyunca( yaptıgımın yanlış oldugunu biliyorum ama eşim şiddet uygulayınca bir anlık sinir)küçük yaşta anne oldugum için saglıklı karar alamadım aileme gidecektim ama boşanmamı istemediler ve adanaya gittim eşim beni arayınca 1 haftada geri döndüm eşim boşanmak istemiyordu ama ailesi başka birine gittigimi düşündüler adanada 1 hafta bir erkek arkadaşın yanında kaldım ama mahkemedede güvendigim için kaldıgımı aramızda birşey olmadıgını ve beni adli tıpa götürmelerini istememe ragmen yapmadılar.eşim adliyede calışıyan memurdu.ve kararda ben ögretmen olunca kızımızı verecegi ifadesi var ama şuan kızımıza 1 senedir annesi bakıyor ve babayla kızın arası 17 saat.eşim evi terk ettigimden ötürü hala almayacagımı söylüyor ama bir haftanın evi terk etme olmadıgını duydum.ben ögretmen olacagım bu sene eşim katipti.eger dava acarsam kazanabilir miyim buarada kızım 2 yaşında ve fotolarda hep mutsuz hatta cocugun agzına sigara verip fotograf cekmişler kızımın yararı ve babasının velayeti bire bir yönetmedgi için dava acmak istiyorum ama bir anlık evden cıkıp gitmemin yanlışını cocugum ve ben ömürboyu öder miyiz?2. sorumda savcı biriyle evlenmeyi düşünüyorum bu engel olur mu cocugu almamda.?ne yapabilirim?inanın kızıma iyi bir egitim vereceklerini sanmıyorum 100 haneli bir köyde kalıyor kızım?.avukata başvurup dava acmayı düşünüyorum kpss yi kazanamazsam eger özel okulda calışacagım.