Mesajı Okuyun
Old 06-11-2014, 09:55   #5277
akdevrim

düşünmekden alıkonan beyinler,
bir şey desen sanki seni kim dinler?...
olduğun yer,yerde sürünür inler...
aslına dön diyenlere kulak ver!...

akdevrim.06.Kasım.2014.İstanbul.

Her göreve geliş gidişimde İstanbul Zeytinburnundan tramvaya biniyorum..Bu günde aynısını yaptım.Kalabalık tramvay inen,binen var..Oturanlara gözüm taklıdı...Bir tane gazete,kitap okuyan göremedim.Bir çoğunun ellerinde teknoloji harikası akıllı telefonlar...(Bendeki sanırım deli 8 senedir kullanıyorum.Aklı kalmamıştır.)Dünya Turizm fuarı nedeniyle Bakanlık görevlisi olarak Çek cumhuriyetinin başkenti Praq' gittim geçmişte..Otelle fuar alanına metroyla gidip geliş yaptık.gördüğüğüm manzara...Herkesin elinde bir gazete ya da kitap..Okuyan insanlar gördüm.oysa bu gün tramvayda gördüğüm genelliğin elinde cep telefonu ya oyunda yada ineternete girmiş facebook dan başka oyunda ,veyahutta iletişimde....yani beyinleri kontrol altına alınmış,düşünmekden bir şeyin mucidi olmakdan uzaklara alıp götürülmüş,görünüşde bir millet algısı olan insanlar sürüsüne döndük.Bunları yazmakdan utanıyorum..Benim evimde bile Kitaplarım fazlalık görülmeye başlanmışsa kacınılmaz sona doğru gidiyoruz...Allah bu milletin bekasını hayırlı ,aydınlık etsin.Amin.

Hasan Alp ERDOĞAN.06.Kasım.2014.İstanbul Karaköy yolcu limanı turizm danışma...