Mesajı Okuyun
Old 12-04-2021, 10:52   #10
Adalet1903

Alıntı:
Yazan Yücel Kocabaş
Sözlerin içeriği "delil başlangıcı" olarak değerlendirilebilir. Ancak, konuşmanın varlığının davacı telefonunda bulunması yetmez. Mahkemece her iki tarafın telefon kayıtlarının ilgili şirketten istenerek bilirkişice incelenmesi gerekir. Türkiye'de bulunan GSM şirketlerinden bu kayıtlar alınabilmekte ise de, Whatsapp konuşmalarının kayıtlarına ulaşmada (mahkeme yolu ile de olsa) zorluklar hatta imkansızlık bulunduğunu sanıyorum.

Üstadım Müvekkilimin telefonu üzerinde yapılacak incelemede sesli mesajın whatsapp üzerinden yenge tarafından gönderildiğinin ispatlanacağını düşünüyorum. Ancak endişe ettiğim nokta tedbir talepli açacağımız için telefonlar üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmadan hakimin tedbire hükmetmeme ihtimali.

Peki üstadım Müvekkilim 2 kardeşi ve annesinden vekalet alarak hepsini davacı mı yapmalıyım, yoksa taşınmaz üzerindeki payını devreden bu kişilerden birini de tanık yapabilir miyiz ? kendi paylarını satış göstererek devreden kişiler dışında olaya ilişkin tanıklık yapabilecek yakın akrabalar da varmış