Mesajı Okuyun
Old 08-10-2007, 09:51   #1
obaykan

Varsayılan stajyer ve genç avukatlar işyerimde dilekçe yazamıyorum diye şikayet etmeye son:)

başlık ilgi çekici dimisanki bir promosyon kampanyası gibi alakası yok aslında.benim son zamanlarda yaptığım bir sistemi sizinle paylaşmak istedim.Haliyle mesleğe yeni yeni başlayan arkadaşların genelde yaptığı şey icra dairelerinde ve haciz mahallerinde bulunmak,ve bu sebeple dava dilekçesi yazma konusunda ve araştırmacı bir yapıya sahip olmada eksiklikler yaşıyoruz.

benim kendi çapımda son zamanlarda yaptığım bir sistemi anlatmak istiyorum.Malum daha kendi davamı alacak kadar piştiğimi düşünmüyorum ve öğrenmeye açım,bende şöyle bir yöntem buldum.Arkadaslarımdan bana bir olay yaratmasını istiyorum onları bir nevi sanal müvekkil ilan ediyorum.Hic prosedüre vekalet çıkartma derdine gerek yok herneyse sonra anlattığı kafasında yarattığı farazi olayı not alarak araştırmaya başlıyorum.neler yapabilirim diye beynimi zorlamak açıkçası iyi oluyor.sonra araştırmam bitince de dilekçemi güzelce düzenliyorum aslında tam sistemi kurabilirsem karşıma birde bir avukat arkadaş alıp cevap dilekçesi yazdırabilirsem tam süper olucak

karar verme mekanizması olmasada ilk etapta eğlenceli oluyor arkadaşlarıma tavsiye ederim