Mesajı Okuyun
Old 03-10-2007, 21:13   #82
suskun_juliette

Varsayılan kendime inanamıyorum bazen

Geçen gün yine kedi zaafıma yenik düştüm,yavru kediyi alıp yine süt ikramında bulunacaktım.Ama o sırada birkaç çocuk kediyi darp etmeye kalktı,kıyamadım kucağıma aldım,kedi 'vııınn' diye omzuma tırmandı.Uzun bir süre sokakta omzumda kediyle dolaştım,arkamda da bir sürü kapkaççı çocuk.Ya da sahipsiz çocuklar diyelim..Zira vakit oldukça geçti.Arkamda bir sürü çocuğun yürüdüğünü görünce bir araba durup 'o kıza bir şey yaparsanız sizi vururum!' diye bağırmış,çocuklardan duydumFedaimiz de varmış fark edememişiz.Neyse ben çocuklarla ahbap olmuştum bile.Bulduğum bir bakkaliyeye girip süt alacaktım kedi omzumdan şeker çuvalına atladıBakkal bizi kovmadı nezaketine teşekkürler ama mosmor oldum tabiiyi ki o kediyle süpermarkete girmeye kalkmamışımKediciğe kaldırıma bir kutucuk koyup süt verdik hep beraber.Çocuklara okuyup okumadıklarını sordum,biri lise diğer ikisi de ortaokuldaydı,ileride olmak isteyecekleri kimlikleri:doktor ve öğretmen..Ve dilerim ki olurlar..Ama bir ara dumura uğradım,çünkü çocuklar molotof kokteyli tarifi verdiler: Artık saat gece 11e gelince kalkıp yürüdük,çocuklar beni yurduma kadar bıraktılarAma işin ilginç yanı bana neden zarar vermedilerBizim gözümüzü korkuttukları bu çocukların kalbini vahşetmeye örmeye çalışmalarına rağmen yine de sevildiklerinde ilgi gördüklerinde en masum halleriyle karşınızda durup en tatlı gözlerle sizi izlediklerini görüyorsunuz ve hatta sizi korumak istiyorlar..En büyüğü yanaklarından usulca öpülür ve 'hadi kardişler gidiyorum ben' denir.O sırada abla bu kedi bitlidir der,hatta arkadaşına da aynı şeyi söyler..Arkadaşından o an için anlayamadığım ama sonradan bir mezhebin inanışı ve tavrı olduğunu anladığım masum cümle:Neden,kedi beni haram bıraktı?Ve bu arada sanırım ben geleceğin Panter Emel'iyim