Mesajı Okuyun
Old 14-03-2009, 18:36   #8
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Admin
Bana gelince, benim ikametgahım THS. Ama gönüllü mü, mecburen mi, ona daha tam karar veremedim.

O halde bizler de fuzuli şagiliz. (Yanılıyorsam Saim Abi düzeltsin. )

Alıntı:
Yazan Admin

Bu görüşe ifadeyi "THS'nin mesleki bölümlerinde" şeklinde tashih edersek ben de katılabilirim. THS'nin mesleki olmayan bölümlerinde geçirilen zamanın ise daha ziyade zaman öldürme olduğunu düşünüyor ve özellikle mesaiden çalınıyorsa naçizane yazık edildiğine de inanıyorum.

Bazen mesleki bölümlerde eğleniyor, bazen de mesleki olmayan bölümlerde öğreniyoruz aslında. Bazen "KHS"de neler oluyor acaba diye siteye girdiğimde, bir meslektaş sorusunu görüp cevapladığım, ya da cevabını öğrendiğim oluyor. Tersi de olabiliyor tabi.

Bir çok şehirde, öğretmenevi, hakimevi, memleket yardımlaşma dernekleri, sadece kahvehane gibi faaliyet gösterirler. THS'yi onlara benzetmek gibi bir kastım kesinlik yok. Ancak şunu da dile getirmek isterim ki; kendisine ya da başkalarına mesleki bir katkı sağlama kaygısı taşımasa da, bir hukukçunun çok iyi vakit geçireceği bir yer burası. Kaliteli, seviyeli ve samimi bir dost meclisi aynı zamanda THS.

Kaldı ki; THS'de insan istese de öğrenmekten alıkoyamaz insan kendini.

Saygılar,