Mesajı Okuyun
Old 29-09-2007, 01:49   #67
dydm

merhaba ben marmara hukuk 2.sınıftayım.okulden memnun olma konusuna gelince ben de herkes gibi kalabalık amfilerden,insanları tanımamaktan şikayetçiyim,ayrıca derslerin yıllık olması bence okulu daha zorlaştırıyor çünkü her şeyden sorumlu olduğun gibi ilk dönemin ilk konusundan bile soru çıkabiliyor maalesef.birde tek vize tek final oluyoruz bu nedenle.geçiş notu elli fakat test usulü yok her ders yazılı(çarşaf büyüklüğünde kağıtlar )bu yüzden elliyi pek görmüyoruz,ayrıca bütünlümeler eylülde bu demektir bütün yazınız bitti,ayrıca kampüs tıp,eczacılık,hukuk,radyo tv,hemşirelik bölümlerini barındırıyor.tıp.ecz.hukuk demek istediğimi anlatmaya yeter sanırım...sosyal olma konusuna gelince ben şuna inanıyorum bir yer veya mekanın önemi yok birlikte olduğunuz insanlara bağlı her şey..bu arada herkes bulunduğu okulu hararetle övmüş..doğaldır çünkü herkes ait olduğu yeri sever fakat gerçekçi bakmak da lazım...tabiki bir okulun akademik personeli önemlidir ama inanınki özellikle hukukta insanın kendini geliştirmesi çok daha önemlidir.bu benim kendi fikrim ayrıca hukukçu bir aileden geldiğim için örneklerini de gördüğümden bunu söyleyebiliyorum.her dersi vermeniz sizin çok başarılı bir iş hayatınız olacağının garantisini de vermiyor. bunun dışında şunu da düşünüyorum:inanın bazen bir asistandan aldığınız bilgi profun söylediğinden daha akılda kalıcı olabiliyor.bence kalıp fikirlerle değil her açıya bakabilen bir düşünce yapısıyla yaklaşmalıyız..okulun sevdiğim yanlarıysa denize bakan bi amfiden dersi dinlemenin dışında boğazı izleyebilmem.kadıköy,üsküdar,beşiktaş,eminönüne yakın merkezi konumda olması ve herkesin çaktırmadan sevdiği benim de sevdiğim taş binadır.okulun istanbulda olması da ayrı bi güzelliktir.ayrıca eğitime gelince bir şeyler öğrenebiliyorum demekki eğitimi de kötü deil sonuç olarak bence herkes sahip olduğundan en iyi şekilde yararlanmalıı ve kendini alanında geliştirmeli. klasik oldu ama buarada şikayet ettim şey ders programııııııı:bugün öğrendim yeni dersler eklenmiş.miras ve deniz hukuku 2.sınıfta .2.sınıfta 11ders verilcek son sene dersler 8de bitiyor off off herkese kolay gelsin!!!