Mesajı Okuyun
Old 17-10-2007, 17:33   #22
salimengin

Alıntı:
Yazan Stajyer Av.Melis
Ücret konusu çok hassas tabii ki. Staja yeni başlayan biri olarak, işyerimden haftalık ücret alıyorum, henüz hiçbir şey yapmasam da. Her büronun ücret konusunda farklı yaklaşımları olabilir, doğaldır. Biraz da stajyere ne gözle bakıldığına da bağlı. Ancak genç meslektaşlarımızın hevesinin kırılmaması, ideallerinin sönmemesi için bir miktar haftalık verilmesini uygun buluyorum. Böylece staja yeni başlayan kişinin de daha özgüvenli olacağını düşünüyorum. Mezun olduktan sonra kafasında türlü hayalleri olan birini en başından bıktırmamak gerekir diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

Stajyerlere ücret yasağı uygulamasının kime hizmet ettiğini düşündünüz mü?Zengin hukuk bürolarının emeği sömürme noktasına getirdiği stajyerlerin haklarını baro bile savunmuyor.Güya meslek öğretiliyor.Nasıl öğretildiğini bizzat gördüm.Bu konuda hiçbir denetim olmaması buyük bir haksızlık.İşleri yoğun olan ofisler sigorta vs. hiçbir güvencesi olmayan stajyerlere çok güzel meslek öğretiyor!Doğru bazı şeyleri öğretiyor; evrak takmayı, dosya taşımayı,fotokopi çekmeyi....bu gibi işleri güzel öğretiyorlar beş kuruş parayla.