Mesajı Okuyun
Old 15-09-2004, 20:31   #2
mezar-ı mafia

30/08/2004 tarihinde yanıtlarını aradığım soruların cevabı herhangi bir yoruma gerek kalmaksızın Bursa X. İcra Tetkik Merci'ince karara bağlanmıştır. Kendi sorduğum soruya böylece kendim yanıt vermek zorunda kaldığım için üzgünüm. Ama yararlanabileceğiniz ya da bir çok şeyi düşünmemize yardım edebileceği için sonucu paylaşmak istedim.
1- Kooperatif tüm zorluklara rağmen teminat mektubunu yenilemiş ve derkenar belgesi almıştır.
2-Tehiri icra prosedürü işletilmiştir.
3- Tehiri icra prosedüründe Borçlunun göstermesi gereken teminat olarak, Kooperatifin teminat mektubu kabul edilmiştir. Evet yanlış anlamadınız; kooperatifin kendi mülklerini almak için mahkeme kararında belirtilen 4 trilyonluk teminat mektubu, yüklenicinin avukatlarının isteği doğrultusunda yüklenicinin lehine teminat olarak kabul edilmiştir. Yüklenici mahkeme kararı ile karşı tarafın teminat mektubunu kendi teminatı olarak kabul ettirmiştir.
4- Yargıtay süreci ne kadar sürecek bilinmiyor ama sonuçtan eminim ki, kooperatifin hayrına olmayacak. Hukuk falan yok çünkü, sadece bir tiyatro ve herkes rolünü oynuyor, haklı fakirlere de haksız zenginlerin hakim ile savcı ile bilirkişi ile nasıl iş bitirdiğinin izlenmesi ile vay be Türkiye'de bunlarda mı oluyormuş ünlemi kalıyor.