Mesajı Okuyun
Old 23-03-2010, 17:53   #1
fatih koyuncu

Varsayılan satış sözleşmesinde paranın ödendeğinin ispatı

arkadaşlar benim sorum, bir müteahhit ile yüklenici firma aralarında kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapıyorlar bu şözleşmenin içeriğinde yüklenici firma binaların mantolama ve sıva işini bitirdiğinde yapmış olduğu hizmet karşılığında iki daire almaya hak kazanacak benim sorunum bu aşamadan sonra başlıyor. müteahhid ile yüklenici firma aralarında yapmış oldukları ve bir aslınında müvekkilimde olduğu sözleşmede aynen şu ifadeler var "bu kere söz konusu daireler yüklenici firma olan cankır inş....şti tarafından Ali Başara satılmıştır" deniliyor. müvekkilim dairelerin parasını yüklenici firmaya elden ödüyor. müvekkilim şimdi daireleri kendi üzerine yapılmasını istiyor fakat yüklenici firma satış bedelinin ödenmediğini öne sürerek bu işten sıyrılmak istiyor. müteahhide gittiğimizde ise yüklenici firmayada bizede mahkeme kararı getirin diyerek işe karışmak istemiyor. benim merak ettiğim hususlar ise sözleşmede satılmıştır ibaresi paranın alındığı anlamını taşırmı ayrıca yüklenici firmanın, paranın alındığını ikrar etmiş olduğu ses kayıtları ile 2 tane şahidimiz var. acaba bunlar bu davada delil olurmu. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.