Mesajı Okuyun
Old 10-05-2006, 22:31   #3
minee.mine

Nilgün hanım size tamamiyle katılıyorum. Büyük olduğunu savunan, maalesef reklam payı olarak da büyük olan birkaç kanalın dayatması ,aslında doğru yayıncılık yapmak isteyen diğer kanallarında mecburen reklam alabilmek adına onları taklidiyle oluşan bir kültür erozyonu yaşıyoruz...
Her sabah hangi kanalı açarsanız açın, karşınızda bahsettiğiniz gibi birbirinin aynı programlar.Onların gerçek değil tamamiyle kurmaca skeçler olduklarını düşünüyorum.Fakat maalesef bunların gerçek hayatlar, gerçek olaylar olarak algılanıp izlenmesinide Türkiyenin çok acı bir gerçeği olarak görüyorum...
İşte her zamana uyan bir ninni bulunuyor. Halkı birgün dinle birgün magazinle .... uyutup düşünmesini,görmesini ve müdahalesini engelliyorlar.
dark'ın dediği gibi izlemeyip zap yapabiliriz. Fakat bu programları izleyen bir sürü insan var. Onlara da haksızlık değilmi bu, biz izlemiyoruz bizene yada '' Bana dokunmayan yılan............''
Buda farklı bir kaçış işte
Toplumun cahil kalmasını isteyen medya patronları iyiyi yaparlarsa insanların daha iyiyi isteyeceğini biliyorlar.Çünkü insanlar bilinçlenir ve yolunda gitmeyen şeyleri görmeye başlar herşeyin iyisini ister istemeye başlar. Bu da sanırım bazılarının işine gelmez...
Ne yazıktırki, biz çok çabuk uyuyan bir toplum haline getirildik dönem dönem uyuyoruz.
Geçenlerde Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler adlı eserini okuduğumda
''Vaay be biz neymişiz aslında uyanınca neler yapabiliyormuşuz, aslında nüvemizde nasıl bir maya varmış neler neler yapabilirmişiz dedim.
Çevremizde uyuduğunu gördüğümüz herkese tavsiye edelim.

ATATÜRK'ün sözlerini unutmayalım. ''Türk esirlik kabul etmeyen bir millettir''
Medyanın esiri olmayalım.
minee.mine ..10.05.2006/23:34