Mesajı Okuyun
Old 09-12-2023, 16:52   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alıntı:
)Boşanma durumunda Hukuki olarak haklarımı öğrenmek istiyorum. (altınları bozdurduğuna dair yazılı mesajlar var)

Boşanma olsun olmasın takıların aynen veya bedelinin faizi ile size verilmesi için her zaman dava açabilirisiniz.

Alıntı:
1 yıl dolmadığı için anlaşmalı boşanma olmayacağını okudum. Doğru mudur, başka bir yolu yok mudur?
Evet anlaşmalı boşanma için evliliğin en az 1 yıl sürmesi gerekmektedir. bu 1 yıl dolmadan boşanmak istiyorsanız çekişmeli dava açarak boşanmaya yol açan olaylarda eşinizin kusurunu kanıtladığınızda davanın kabulü mümkündür.

Alıntı:
Eğer bir şekilde bu evlilik devam ederse de kayıplarımı nasıl geri alabileceğimi öğrenmek istiyorum, tek yolu dava açmak mı?

Evlilik içinde eşinize vermiş olduğunuz paralar için ( anlaşma ile ödeme yapmak mümkün olmadığında) Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açabilirsiniz.

Alıntı:
Dava açtım ödemelerimi aldım tedavisini oldu diyelim bundan sonrası için evlilik sözleşmesi yapabilir miyim?
Eşiniz ile birlikte notere başvurarak sözleşme tarihinden sonrası için geçerli olacak şekilde mal ayrılığı sözleşmesi yapabilirsiniz.

Alıntı:
Bir de havale-eft yaparak gönderdiğim paralar için açıklama kısmını hep boş bıraktım. Bunların borç olduğunu nasıl ispat edebilirim?
Yardımınız benim için çok değerli. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Yargısal uygulamada borç olarak verildiği yazılmayan para göndermeleri bir borcun ödenmesi olarak yorumlanmaktadır. Aksini yargılama sırasında yasal delillerle kanıtlamanız gerekmektedir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.