Konu: şiddet..
Mesajı Okuyun
Old 21-06-2012, 18:35   #1
Konuk

Varsayılan şiddet..

merhaba,eşimle geçensene 11 temmuzda nikahımız oldu düğünümüz ise 23 ekimde, eşimden fiziksel şiddet pisikolojik şiddet görüyorum beraber oturduğumuz 7buçuk ay içinde sıksık tekrarlandı buna rağmen evi terk etmedim ancak artık dayanamıyorum kendi ailemdeni kimse destek değil gerek benimailem gerek onun ailesi tarafından kadın katlanır düzelir gibi sözleriyle katlandım. Kısaca boşanma davası açmak istiyorum fakat eşim düğünde takılan takılardan hak sahipi olabilirmi? Bİrçoğunu kullandı küçük ve büyük altınları elimde sadece 6 bilezik dışında birşey kalmadı,evdeki eşyaların bir kısmını evlenmenden çok önce kendim almıştım bunları onun haberi olmadan evden çıkarsam ve takılarıda alsam hakkımda olumsuzluk teşkil edermi? yada sadece takıları alıp çıksam sonra birkısmı bana ait olan eşyalarımı alabilirmiyim? şöyleki ben evden çıkıp gitdikten sonra dava açabilirim ve ailem boşanmama karşı çıkacağı için onların yanınada gidemem ancak bir arkadaşımın evine gitsem bu durumu aleyhime kullanırmı lütfen değerli görüşlerinizi paylaşın çünkü eşim saldırgan heran ne yapacağı belli olmayan biri ben kendime ait eşyalarımı ve takıları alıp başka birşey talep etmeden kurtulmak istiyorum.ÇALIşmadığım ve yenibirdüzen kurmam için takıları almak istiyorum.. yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.