Mesajı Okuyun
Old 31-03-2021, 02:13   #1
Konuk

Varsayılan Ağır psikolojik şiddet görüyorum ve ev hapsinde tutuluyorum. Can güvenliğimi riske atmadan nasıl bir kurtuluşum yolu bulurum?

Merhaba. Uzun süredir uğraştığım problemlerinden kimseye bahsedemiyorum ama artık içimde tutacak halim kalmadı belki bir tavsiye alırım umuduyla yazmaya karar verdim.. Ailem yüzünden çekmedik çilem kalmadı resmen kendimi çökmüş gibi hissediyorum. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyi durumda değilim.. 21 yaşında üniversitede okuyan genç bir kadınım ama 5 yaşında çocuğa yapılmayacak davranışlara maruz kalıyorum. Pandemiden önce de hep baskı altındaydım fakat okul için olsun arada bir evden uzaklaşırdım, arkadaşlarımla sosyalleşirdim. Okul haricinde görüşemezdim tabii.. Kızın aklı darı olurmuş, bana güvenmezmişler.. Bu cümlelere o kadar maruz kaldım ki yazarken bile iğrenerek yazdım ama onlar söylemekten utanmadılar.. Pandemiden önce en azından okul sayesinde bir sosyal hayatım vardı fakat Mart 2020’den sonra resmen hayatım kabusa döndü. Mayısta pandemi bittiğinde arkadaşlarım kahve içmeye, yemek yemeye vs çağırdığında hiçbirine gidemedim.. Arkadaşlarım sık sık görüşüp eğlenirken ben evde kapalı sosyal medyadan onları izliyordum.. Sadece bununla da kalmadılar sürekli aşağıladılar, emirler savurup istedikleri her işi yapmamı sağladılar yapmayınca da türlü hakaretler savurdular.. Bazen fiziksel şiddete de döndüğü oldu özellikle pandemiden önce çok kez oldu.. Ama inanın psikolojik olarak her gün yaşadığım travmaların yanında hiçbir şeydiler.. Pandemiden sonraki yaz tatilinde kendileriyle yaşadığım siyasi görüş ayrılığından dolayı hayatımı tamamiyle cehenneme çevirdiler.. Şu an tarih 31 Mart 2021 oldu ve neredeyse 1 yıldan fazla bir süredir ev hapsindeyim.. Benim planım biraz daha sabredip mesleğimi elime alınca ayrı eve çıkmaktır ama aile üyelerimin beni bulup zarar verme ihtimalleri de beni endişelendiriyor. Ne yapabilirim, bana ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz? Sizi de bu dertlerimle rahatsız ettiğim için özür dilerim..