Mesajı Okuyun
Old 14-02-2011, 23:36   #1
Konuk

Varsayılan Yenidoğan için yoğun bakım ücreti alan kuruma itiraz nasıl yapılır

Oğlum 8 şubat 2011 tarihinde dünyaya geldi. 2 gün sonra sgk ile anlaşması olan bir hastanenin polikiliniğine gittik ve oğluma kan testi yapıldı. 100 tl fatura ödedik. Daha sonra telefon ile aranarak sarılık değerinin eşik değerin üstünde olduğu bize iletildi ve ışın tedavisi göremesi gerektiği iletilerek hastaneye davet edildik. Hastaneye girmeden önce bunun ne kadar tutacağını sorduğumda 438 tl tutacağı bilgisi verildi. Buna itiraz etsemde durumumuzun acil olduğundan acil servis girişi yapıldı ve yenidoğan yoğun bakım ünitesinde yatışı yapıldı. 1 gün kaldıktan sonra 801 tl fatura önüme konarak benden bu para tahsil edildi. İtiraz etmeme rağmen yapılacak bir şey olmadığını istediğiniz kuruma şikayet edebileceklerini ilettiler.

İnternet üzerinden sağlık müdürlüğüne dilekçemi ilettim. Belgeleri ek olarak ekledim.

Sormak istediğim kanunda açıkca belirtilmesine rağmen bu ücreti bu kadar kolay alabiliyorsa bu kadar büyük bir hastane elbet bir bildiği vardır diye düşünüyorum.

Bu itirazımda başarılı olabilir miyim ?

Açıkcası para önemli değil, sadece aptal yerine konmak ve kendini hasta danışmanı olarak tanıtan ağzında sakız ile benimle konuşan insanın söyledikleri çok rahatsız etti beni.