Mesajı Okuyun
Old 10-08-2009, 23:38   #253
Münzevi

Kabala'nin Intikami harika bir kitap. Ilhami Yangin en az 500 kaynaktan faydalanmis bu kitap icin. Oldukca objektif yaklasmis ve neredeyse hic tarihi bir hataya rastlayamadim. Yalniz kitabin disina ve ismine bakan sanki bir roman gibi dusunuyor ama icini acinca hic oyle olmadiigni anliyorsunuz. Bu nedenle yazarin kitabin ismini icerigiyle alakasiz koydugunu dusunuyorum. Tabi bu gecen sene okudugum bir kitapti ama hala aklimdadir.

Ayrica Ankara Universitesi'nde 10 yil hukuk profesorlugu yapmis alman Ernst Hirsh'in "Anilarim" kitabini da herkese tavsiye ederim. Adamin hayatina inanamayarak okuyor ve yine inanamayarak bitiriyorsunz.

PKK'yi yoneten Turkler/ Bulent Orakoglu'nun kaleminden. Eski istihbaratci oldugu icin verdigi bilgileri ilgiyle okudum.

En son okudugum kitap ise Ilber Ortayli'nin "Osmanli'yi Yeniden kesfetmek" adli kitabi.

VE yine Paris'te Son Osmanlilar romani da en son okudugum kitaplar arasinda oldukca ilginc bir roman. Padisahlari s... manyagi gibi gostermis ama yine de farkli bir tecrubeydi benim icin.

Ibn-i Arabi'nin Fususu-l Hikem kitabi da begenerek okudugum bir kitapti. Yalniz once serhsiz okumaya calisinca epey zorlanmis sonra serhlisini alinca bir de serhlisinden okudugum icin daha iyi anladim.

Jacques Barzun'un Down to Decadence kitabi da her hukukcunun kutuphanesinde bulundurmasinin elzem oldugunu dusundugum cok ender kitaplardan biri.