Mesajı Okuyun
Old 01-04-2007, 19:01   #57
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Pelin Balıkcı
okulun ilk haftası,anayasa dersindeyiz malum sınıf oldukça kalabalık. hocamızla sohbet ediyoruz. " Neden hukuku seçtiniz,amaçlarınız neler?" dedi. Herkes kendine göre bir nedenle seçmiş,gelmiş. Kariyer sahibi olmak,adaleti savunmak,vs.. Soru bana yöneldi, biran durakladım ve sınıfın kahkahalarına maruz kaldığım cevabı verdim: " Çok para kazanmak istiyorum hocam.!" sağolsun hocamız toparladı arkadaşınız realist yaklaşıyor diye. Ama adım fahri kayseriliye çıktı ve rezil oldum tabiki.

daha da realist olmak gerekirse,müvekkillerinden para alamayan avukatlar da var arkadaşım
ama o gün benim halim daha komikti,ilk ders ve anayasa hukuku dersiydi.Hoca 'MEVZUAT' demişti,ben ise mevzuatın ne demek olduğunu bile bilmiyordum kimseye de soramadım herkes anlamış gibi başını sallayınca eziklik hissettim ve yurda gelip annemi aradım saatlerce ağladım,daha mevzuatı bilmiyorum nasıl okuyacağım diyeannem mevzuat şudur kızım deyince daha bir utandım,ilkokul mezunu olan annem biliyordu benim ise haberim yoktu öyle bir şeyden