Mesajı Okuyun
Old 03-03-2012, 10:11   #3
MARAHUKUK

Avcı vb
Alıntı:
Yazan furugferruhzad
Evrakta sahtekarlık suçlarında sanıkta zarar verme kast ve bilinci olmalı ve sanığın bu işi yaparak menfaat teminine yönelmiş iradesi bulunmalıdır.benim anlamadığım diyelim ki ifadeler üzerinde oynandı buradan avukatın çıkarı ve menfaati ne?Mağdurla anlaşıp ben sanığa daha fazla ceza aldırırım sen bana para ver mi demiş?Kaldı ki yazdığınızdan evrak üzerinde bir oynama yapılıp yapılmadığı da belli olmuyor avukat ve polis ifademi abartmışlar cümlesinden sanki sanığın söylemediklerini yazmışlar gibi bir anlam çıkıyor e bu durumda da resmi evrakta sahtekarlık suçu nasıl oluşsun?

Savcı bu ıddıayı nasıl resmı evrakta sahtecılık dıye degerlendırmıs anlamak zor..dusunulebılecek son suc tıpı zıra oncekı meslektasımın belırttıgı gıbı ortada tahrıfat ıddıası yok. Valla aynı ıddıalar savcılar ıcın hep ortaya atılmakta ben daha bunu cıddıye alıp tahkıkat yapılan vaka gormedım.herkesın aklına ılk avukata ısı ıhale etmek gelıyor bu meslek zor arkadaslar hakıkaten cok dıkkatlı olmalıyız. Tabıı benzer vakaalarda nasıl tedbır alınabılır onu dusunmek gerek...sonucta bırsey cıkmasa da kı durum o ama bu tur ısnadlara muhattap olmak baslı basına kotu....