Mesajı Okuyun
Old 06-06-2021, 16:03   #1
Üzgün06

Varsayılan Katkı payı davası devam ederken şaibeli senet imzalanması

Merhaba değerli avukatlarımız,Eski eşimle 3 yıl önce boşanmamiz gerçekleşti 30 yillik evliydik ve 3 çocuğum var....
Çocuklarımla oturduğum evimin Katkı payı davası devam ediyor şuan.Eski eşimin Yeni Karısı Çocuklarımla yaşadiğim evi kendisi için istemiş...Eski eşim de söz vermiş senet imzalamiş kadına..Kadın benim istediğim anlaşilir diye kendi erkek kardeşi ve eski eşim arasinda bir senet hazırlatmiş..Katkı payı davasında bana sıfır lira düşmesi için evimin iki katı değerinde bir senet imzalatmiş eski eşime...ŞİMDİ karısını kaybetmemek için evimi satışa çıkarttı bedelini yeni eşine vermek için..EV İcrada satışta şuan bedel bilgiside mal paylaşimi davasi avukatıma gelmiş...SENET BORÇLARI KANUNEN ÖNCELİKLİYMİŞ.BEN ŞAİBELİ SENET DİYE DAVA BASLATMAK İSTEDİM LAKİN EVE TEDBİR KONULMADI TEDBİR TALEBİ RED OLDU.BEN SATIŞ GERÇEKLEŞMEDEN BU SATIŞI NASIL DURDURABİLİRİM ? Anlaşmali bir borç olduğunu ispat etmesine ederim telefon ses görüşmeleriyle LAKİN BENİM EVİN SATİŞİNİ DURDURMAM ŞART...EV SATİLDİKTAN İCRADA SONRA KAZANSAM NE FAYDA.. mal paylaşimina konu olmasin diye herseyi satıp düğününü yapan eski eşimin üstüne kayıtlı olan tek şey çocuklarla oturduğumuz bu evdi zaten...İtiraz ederseniz seneti kaynima düğün borcumu ödediği için yaptim derim mahkemede diyor .. Bana yol gösterin ne olur bir malı veya maaşi olmayan bir kadınım.. fakirlik belgemle adli yardim talep ettim o da red olmuş.LÜTFEN BANA YOL GÖSTERİN AVUKATLARİMİZ..