Mesajı Okuyun
Old 20-08-2021, 18:47   #1
Konuk

Varsayılan Erkeğin eşine zorla konut kredisi çektirmesi boşanma sebebi olabilir mi

Merhaba,8 senelik evliyim belediyede taşeron olarak çalışıyorum , yeni 3 aylık bebeğimiz var, tedavi yöntemi ile bebek sahibi olduk , sorularıma gelince ,5 sene önce eşim (erkek) düğünde bana takılan altınları ve yine düğünde akrabaların taktığı tüm takıları bana sattırdı ev peşinatı olarak kullandırıp bana ev kredisi çektirerek ev aldırttı. ben altınlarımı satmak istemedim satmazsan olmaz dedi sen kredi çek dedim olmaz senin maaşın yüksek gibi laflarla krediyi bana çektirdi,3 sene önce bir tartışmamız oldu eşim evi terk etti gidip kiralık daire tuttu elimde o tarihte ev tuttuğuna dair onun kira sözleşmesi var sonra tekrar barıştık , o barismadan sonra bugüne kadar bana sürekli ekonomik şiddet uyguladı, ayrıca beni sürekli ailemden uzaklaştirmaya çalıştı benden birisi gelse burnumdan getiren birisi , bu arada araba aldık krediyle yine kredinin bir miktarına beni bulaştırdı ,evin elektrik, Su,internet faturalarınıda ben ödüyorum bunlarda extrede düzenli görülebilir ve maaş kartım hep ondadır , ben ondan harçlık istedim , hep hesap vermek zorundaydım , ayrıca psikolojik şiddete maruz kalıyorum , eşim sosyal medya hesaplarından hep yabancı ve düzgün olmayan kadınları takip ediyor benim yanımda onların videolarını izliyor , sende kadınmısın şu tipine bir bak vb. Hakaretlerde bulunuyor ,hamileyken uygun olmayan cinsel birliktelik teklif etti beni ona zorluyor ben kabul etmeyince başlıyor hakaretlere küfürlere ,ayrıca sürekli bana al cocuguda git mamasını bezini sizinkiler alsın benim param yok diyor , gitsem suçlu olurmuyum gidersem memlekete ailemin yanına sığınmam gerekli bebeğim var henüz 3 aylık , şuan ücretsiz doğum iznindeyim maaşım yok, ben bunları gerekçe gösterip haklarımı alabilirmiyim , senin altınlarını nafakanı vermem diyor , bana kadınlık görevini yapmadığını dair benim işyerinde arkadaşlarım var diyor , bizim yatak odamızı özelimizi herkesle paylaşmış ama kendisinin istediği cinsel birlikteliği tabi söylememiştir , seni mahfedecem , ailen bu eve gelsin kim gelirse gelsin öldürecem diyor , elimde sadece ses kayıt var , başka şahidim yok , bana zorla ev aldirttigini ,sosyal medyada görüştüğü kişileri bunları itiraf ediyor bunları nasıl kullanabilirim , konutu satışa çıkarttık onun bu evde kanunen hakkı varmı , takıları nafaka maddi manevi tazminat alabilirmiyim , ayrıca eşimle 3 sene önce böyle tartıştıgımızda evi terk edip gitmişti yine 1 ay gelmedi eve başka ev tuttu şahitlerin var ve ,haklıyken haksız düşmemek için nasıl bir yol izlemeliyim , burdan çeyizimi alıp memlekette hemen ben dava açsam bu anlattıklarımla o kusurlu sayılır mı , cvplar için şimdiden tşk ederim.