Mesajı Okuyun
Old 18-12-2011, 18:53   #81
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
...Anti-madde yaptığımızda aynı oranda madde yapıyoruz....

Anti-madde yapıldığında aynı oranda madde yapılıyorsa ve

Alıntı:
...Gerçek dünya koşullarında anti-madde, madde ile temasa geçerse yok olur...
ise;

maddeyi, anti-madde ile temassız şekilde mi yapabiliyorlar

Alıntı:
...en başta anti-maddeden daha fazla madde vardı...

Anti-madde, maddeyi üretebiliyor ama madde, anti-maddeyi üretmiyor mu??? Yok öyle değilse ilk başta maddenin daha fazla olmasını sağlayan neydi; bunu da bulabilmişler mi??? Hatta bunu bulmuşlar mı en çok onu merak ettim

Alıntı:
...Dr. Evans. “Biz” demiş, “mükemmel bir simetri olmamasının sonucuyuz. Madde, anti-maddeden daha fazla olduğu için bütün anti-madde yok oldu ve geriye biraz madde kaldı. Yok olan anti-madde şimdi kozmik mikrodalga zeminini oluşturan ışığa dönüşürken arta kalan madde ise yıldızlar, galaksiler, biz ve evrenimiz oldu”...

Biz artan madde isek ve anti-madde üretildiğinde o oranda madde oluşuyor ve anti-madde ile maddenin temasında anti-madde yok oluyorsa; ürettikleri anti-madde sonrası daha çok artan madde olmuş olması gerekmiyor mu? Dolayısıyla artan maddenin oluşturduğu iddia edilen:
Alıntı:
...Artan maddeden oluşanın insanlar ve evren olduğunu da açıklamış...
ise o halde şu anda CERN'in de oluşturduğu insanlar ve evren parçaları (yıldızlar, galaksiler v.s.) olması gerekmiyor mu? Bir tek patlamayı ne şekilde gerçekleştireceklerini mi bulamamışlar

Diğer taraftan anlatılmaya çalışılan anti-maddenin, simetrisi olan maddeyi (simetrisi olduğuna göre aynı oran ve miktarda) yok etmesi ise; ne kadar anti-madde üretilirse üretilsin o oranda madde üretildiğine göre, üretilen anti-madde ancak ürettiği maddeyi yok etmeyecek midir? Neticeten biz artan madde olarak kalmaya devam etmeyecek miyiz

Yok öyle de değilse maddeyi oluşturmadan, artan madde kadar anti-madde oluşturabilip bizi mi yok etmeye çalışıyorlar

Ben de nereye varılmaya çalışıldığını anlamadım

Saygılar...