Konu: E-kitap
Mesajı Okuyun
Old 25-11-2006, 18:11   #4
Kavaz

SAYIN ÇINAR;
e-book yani elektronik kitap...Piyasada bulunan bir çok kitabın bilgisayar üzerinden okunmasını olanaklı kılan bir sistemdir.Tabiki ben teknik ve bilimsel olarak açıklama yapmıyorum.MP4'le ılgılı bılgım hıc yok.Kendimce bildiklerimi anlatacağım.Kitapları zip formatları halinde bilgisayarınıza yüklüyorsunuz ve kitapları bilgisayarınızdan da okuyabiliyorsunuz.Ancak bilgisayarınıza bunun için program yüklemeniz gerekmektedir.Ayrıca bazı kitapları veya kitap paketlerini ücretsiz indirebildiğiniz gibi ücretli olan e-kitaplarıda satın alıp indirebiliyorsunuz.Anlattıgım her sey internet üzerinden yapılablmektedir.Bunun dısında benım sorum ise;cep telefonunada e-book yukleyip okumak mümkün ama ben kendi telefonumda yapamadım.Bu arada bilgisayardan veya telefondan kitap okumak hiç keyifli değil.Keyifli olmamasının yanı sıra cok yorucu...Yalnız uzun kuyruklarda veya bankalarda beklerken cepten okumak boş durmaktan daha iyi.Ayrıca eliniz kolunuz doluyken bir de okumak ıstedıgınız kıtabı tasıma zorunlulugundan kurtuluyorsunuz.Teknoloji ne yaparsa yapsın,bana kitabın yaprak kokusunu veremez.Kitabı elıme alıp okumak bambaşka bir duygu!!!