Mesajı Okuyun
Old 25-03-2003, 16:19   #2
Admin

Bir iki teknik bilgi vereyim:

* Anketlerde sadece üyeler oy kullanabilir. Anket ekli mesajların okuyucu sayısı fazlayken, ankete katılımın az olmasının nedeni bu.
* Yeni bir konu yazılırken, anket eklenme seçeneği işaretlenir ama anket ekleme formu çıktığında anket bir şekilde eklenmeden bu sayfa kapatılırsa, ilk yazılan konu da forumdan "kaybolur".

Bazı üyeler (özellikle yeniler) mesaj yazarken bu anket yaratma seçeneği ne olduğunu tam anlamadan ya da okumadan işaretliyor ve anket ekranında da anket eklemekten vazgeçiyor. Ve bu nedenle yazdıkları mesajlar da görünmez hale geldiğinden işler karışıyor.

Bu karışıklığı çözmek açısından şöyle bir sistem uygulamayı düşünüyorum: Anket yaratma seçeneği üyelik X günlük olduğunda ya da üye Y adet mesaja sahip olduğunda aktif hale gelecek. Bu süre içinde üye forumu daha iyi tanıyacağı için bu tip yanlışlıklar yapma ihtimali de sanırım azalacaktır.

Anket seçeneğini forumdan tamamen kaldırmayı ise hiç düşünmedim. Ancak Hukuk Soruları alanı gibi sadece soru sormaya yönelik bir alanda anket yaratmak anlamlı olmayabilir. Bu nedenle sadece bu ve benzeri alanlara özgü olarak kaldırmayı kastetmiştim..