Mesajı Okuyun
Old 24-06-2021, 17:09   #5
avkilicaslan

Alıntı:
Yazan Av. Şehper Ferda DEMİREL
Hiç bir paydaşın itirazı yoksa, paydaşların tapuya birlikte müracaatı ile taşınmazın beyanlar hanesine işletmenizin mümkün olması gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle dava dışında, tüm paydaşlar birlikte müracaat ederek tapuda beyanlar hanesine muhdesatı işletmeyi denemenizi öneririm. Davada keşif de henüz yapılmadıysa usul ekonomisi gereği davanızı da hızlandırabilirsiniz. Muhdesat işlendikten sonra karar verildiği takdirde yapılacak oranlamaya göre dağıtım gerçekleşir.

İyi çalışmalar

Ferda hanım cevabınız için çok teşekkür ederim. dosya bilirkişi raporu oluşturulduktan sonra bana geldi. tüm paydaşların bir araya gelmesi imkansız şuan için. ben mahkemeden muhtesat iddiamizın tüm taraflara sorulmasını talep edeceğim. eğer kabul etmeyen varsa o kişilere muhtesatın aidiyeti davası açacağım. eğer herkes kabul beyanı verirse,mahkemenin bu muhtesatların müvekkile ait olduğuna dair hüküm oluşturacağını düşünüyorum. sonrasında da bu hükümle tapu işlem yapabiliriz diye düşünmüştüm. aklınıza yatmayan bi husus varsa lütfen paylaşın bizimle