Mesajı Okuyun
Old 28-03-2007, 21:49   #11
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan calikusu_kamuran
örneğin ben duygusal bir insanım, çok çabuk yıpranırım ve uyumadan kendime gelemem, bir kırgınlık var olmuşsa hep kendimde suç ararım(gerçi bu dünyada iyi bir durum değil ama) ve karşı tarafta açıkça kötü maksatı alenileşmedikçe hatanın kendimde olmadığına kolay kolay kendimi inandıramam. Tabi kimi insanlar da böylesi duygular pek yok, kimileri ağızlarından çıkanların karşı tarafı ne kadar kırabileceğini düşünmez bile, karşı taraf hiç önemli değildir ki ve ben şunu söyleyim BÖYLELERİ KANAATİMCE EMPATİ KURAMAYAN İNSANLARDIR diye düşünmekteyim. Mesajlarınızdan birinde gayet güzel belirtmişsiniz, bir şey anlatırsın adeta yaşıyor gibi çünkü empati kurma yönün sağlamdır, birine anlatırsın o bile çok etkilenir çünkü kendisi yaşar adeta o olayı.

Sayın Çalıkuşu; bu cümleleri okurken adeta "Ben ne zaman yazdım bunları ya?" diye tereddüt edecektim . ASLA BU DUYGULARI YİTİRİP, HERKES GİBİ OLMAYALIM İNŞALLAH BİZ PARAMIZA BAKALIM DİYENLERDEN DEĞİL, KAZANDIĞIMIZ/ KAZANDIRDIĞIMIZ TEBESSÜM SAYILARINA BAKALIM."ÖZÜMÜZÜN KABUL ETTİĞİ..." ne güzel bir nitelemedir;dilinize, yüreğinize sağlık...