Mesajı Okuyun
Old 10-02-2007, 13:47   #4
mehmetseyrek

Sayın Didem Kunal,
Önce "düzeltme" başlıklı yazınızı izninizle düzeltelim.Daha sonra neyi düzelteceğimizi tartışırız.Kanımca yazmak istediğiniz yazı şöyle olacaktı:
"DÜZELTME
Arkadaşım kusura bakma.Uyarın için teşekkür ederim.O zaman bu başlığı tartışalım öyle mi? Söylemek istediğim elbette içerikte anlaşılıyor.Yanlış kullanım olduğu ortaya çıkıyor.Düzeltmeyi şöyle yapalım o zaman.Mahkemede kullanılan dil nasıl olmalı? Bu sefer de bunu İngilizce mi konuşuluyor ki diye eleştiririz."

Sayın Kunal,
Noktalamaya dikkat etmek,sözcükleri doğru yazmak,büyük harfleri yerli yerinde kullanmak,soru 'mi' lerini ayrı yazmak ve diğer ayrı yazılan ekleri ya da sözcükleri ayrı yazmak inanınız ki tartışmaya çalıştığınız konudan çok daha önemlidir.Ben de ağdalı bir dil kullanmanın karşısındayım.Zorunlu kalmadıkça Türkçe yazmanın ve konuşmanın doğru olacağını düşünüyorum.Ancak bu konu bence ikincil durumdadır.Önce dili doğru kullanmak;daha sonra da olabildiğince Türkçe kullanmak gerekir diye düşünüyorum.
Sonuç olarak bir kez daha yinelememe izin verin lütfen.Öncelikle dilin doğru, düzgün ve yazım kurallarına uyularak kullanılması gelir.Ağdalı bir dil mi kullanalım yoksa yalın bir dil ile mi derdimizi anlatalım tartışması daha sonra.
Kalın sağlıcakla.
MEHMET SEYREK